THE PRAMERICA SPIRIT OF COMMUNITY AWARDS

Results

Results

Silver Medalists 2019

Individual Category

S.No. Names Class School City
1 Ananya Sri Maskara 11th  The British School New Delhi
2 Armaana 11th  The British School New Delhi
3 Karan Baijal 11th  The Shri Ram School - Aravali Gurgaon
4 Kaushik Kunal Singh 11th  Inventure Academy  Bangalore
5 AishaniAggarwal 11th  Pathways School Gurgaon 
6 Paras Ahuja 9th  Dcm Senior Secondary School Ferozpur, Punjab
7 Suresh B 8th  Panchayat Union Middle School Kalachery West, Tamil Nadu
8 Krrish Chawla 11th  Modern School, Vasant Vihar New Delhi 
9 Om Shelat 11th  Shiv Nadar School Gurgaon 
10 Ishika Verma  11th  Modern School, Vasant Vihar New Delhi
11 Siddhant Bajaj 11th  Modern School, Vasant Vihar New Delhi 
12 Kavita 11th  Government Girls Senior Secondary School, Shahbad Dairy New Delhi
13 Aryaman Sokhal 11th  Delhi Public International School, Pushp Vihar New Delhi 
14 Aryaan Mehra 11th  Modern School, Barakhamba Road New Delhi 
15 Janhavee Hada 11th  Sri Ram School, Moulsari New Delhi 
16 Chaitanya Venkateswaran 11th  Tagore International School, Vasant Vihar New Delhi

Group Category

>
S.No. Names Class SchoolCity
1 Palakh Khetrapal  11th & 12th  Scottish High International School Gurgaon
  Aryaman Mittal      
  Kanishka Yadav      
  Ian Baswana      
  Iss Haqq      
2 Shivam Singh 8th  UMS Kairbani  Dumka, Jharkhand
  Renu Kumari      
  Neha Kumari      
  Manish Hansda      
  Silmanus Tudu      
3 Maharukh Mahajan  11th  Mayo College Ajmer
  Sarthak Sehrawat      
  Tanay Mehta      
   Parth Naresh Ganwani      
  Samarth Jadeja      

Bronze Medalists 2019

Individual Category

S.No. Names Class School City
1 Taira Bhargava 10th  The Sri Ram School, Moulsari Gurgaon
2 Aryan Malhotra 11th  The Sri Ram School, Moulsari Gurgaon
3 Kanishka Chhabra 9th  Adarsh Public School, Bali Nagar New Delhi
4 Kashish Singh 12th  Springdales School, Pusa Road New Delhi
5 Shubham Khatri 12th  Jain Bharati Mrigavati Vidyalaya New Delhi
6 Taahira Bhalla 11th  The Sri Ram School, Moulsari Gurgaon
7 Krish Aggarwal 11th  The Doon School New Delhi
8 Vihaan Agarwal 9th  Sri Ram School, Moulsari New Delhi
9 Simranjeet Kaur 8th  Satya Elementary School, Khanpur Ludhiana
10 Sagnik Anupam 11th  Delhi Public School, R.K Puram New Delhi
11 Ashley Parekh 11th  Amarjyoti Saraswati International School Bhavnagar, Gujarat
12 Tanussha Debroy 6th  N.K Bagrodia Public School New Delhi
13 Saanvi Suman 6th  N.K Bagrodia Public School New Delhi
14 Devika Chhabra 11th  G.D. Goenka Public School New Delhi
15 Aishwarya Gopinath 8th  N.K Bagrodia Public School New Delhi
16 Vivek Garg 11th  Happy Evergreen Senior Secondary School, Mahendergarh Haryana
17 Huunar Narang 11th  G.D. Goenka Public School, Vasant Kunj New Delhi
18 Vanalika Maan 6th  N.K Bagrodia Public School New Delhi
19 Shubhra Aswal  7th  N.K Bagrodia Public School New Delhi
20 Siddhant Bhagat 11th  Modern School, Vasant Vihar New Delhi
21 Alina khan 12th  J.K.G. International School, Ghaziabad New Delhi
22 Tanveer Singh 9th  Indraprastha International School New Delhi
23 Hriday Gupta 11th  G.D. Goenka Public School, Vasant Kunj New Delhi
24 Ishitaa Chopra  11th  G. D. Goenka Public School, Vasant Kunj New Delhi
25 Dhanalee Zaveri  11th  Sanskriti School New Delhi
26 Divya Goyal 11th  Woodstock School Mussoorie, Uttrakhand
27 Aradhya Shukla 11th  Delhi Public School, Ghaziabad New Delhi
28 Rishaya Oberoi 11th  Modern School, Vasant Vihar New Delhi

Group Category

S.No. Names Class School City
1 Apoorvi Bharat Ram 11th  The Shri Ram School, Moulsari New Delhi
  Nakshh Kohli      
  Riyaan Misra      
2 Hanshul Bahl  10th  Birla Vidya Niketan New Delhi
  Yashi Prakash      
  Tanvi Chopra      
  Ramanjeet Singh      
  Divanshi Bahl      
3 Raina Talwar Bhatia 10th  Hill Spring International School Mumbai
  Pratham Jain      
  Dhruvil Gandhi      
  Henna Lakhani      
  Krish Maneklal      
4 N Mahesh  9th  ZPHS Obulapur Telangana
  P Rohith      
  P Spandana      
  K Aruna      
  S Swetha      
5 Masihul Basha 10th  Little Daffodils School Calicut
  Manjith M      
  Aleena Akhilesh      
  Aswin R      
  Nipun Premrat      
6 Sara Sharma  11th  G.D. Goenka Public School New Delhi
  Aamaya Kumar      
  Anika Misra      
  Madhav Gupta      
  Sabhya Vig      
7 Shalu Kumari  8th  Government Higher Secondary, Kotra Ajmer, Rajasthan
  Sargam Goyal      
  Sejal Bhatt      
  Manisha Kumari       
  Sonu Kumari      

WRITE TO US

The Spirit of Community Awards - India
G-56, ABL Workspaces, Green Park Main Market,
New Delhi -110016

EMAIL US AT

socaindia@gmail.com

STAY CONNECTED